zumreci realist devlet anlayisinizi sikeyim

1.

bir küfür.

hem de daha okkalısı yutulmuş, sinirden el ayak titrerken edilen bir küfür.

devleti kavrayamamış o nazik beyinlerinize işlemem gereken bir şey var önce.
devletin teorisi bile birey merkezli bireyci bir teşkilatı temsil eder.birey dediysek öyle başbakan, reis-i cumhur, efendime söyliyim parasını yediğiniz sahte peygamberler falan değil.normal senin benim gibi birey.yani halk.sizin deyiminizle reaya.önemsizler toplulugu.devlet bunların hakkını savunmak ve garanti altına almak için var.
neymiş efendim, bireyin yaşama hakkının ardından yas tutulunca duygusallık oluyormuş.kişinin devletine hizmet ederken ölmesi her hangi bir sorun teşkil etmiyormuş.ölünebilirmiş zaten kadermiş.bu duygusallıkla devlet teşkilatı yürümezmiş.
bak sana ne diyecem;
orda ölen adam, bir insan anladın mı insan! benim babam orda ölen insan ve senin zümreni savunan güya realist devletine hizmet ederken öldü.
benim ve benim gibi kim bilir kaç kişinin babası yok artık.kendisinin ölümüne kader deyip geçmiş, ve başkasının ölümünden hiç ders almamış bir devlete, bir devletin yöneticilerine hizmet ederken can verdi.

ortada bir insan varsa duygu muhakkak vardır.
evlat sevgisi vardır.baba sevgisi vardır.yarin sevgisi vardır.vatan, millet sevgisi vardır.sen şehit olmuş askerlerine "kelle", ülkenin en önemli enerji kaynaklarından biri olan kara elması çıkarmak için yerin dibine yolladığın emekçilerin oraya gömülmesine "kader" dersen, afedersin yarrak devlet olursun.

ayrıyeten;
çocukların serbest kıyafetle okula gitmesini savunuyor aynı zihniyet.o çocugun okulda hissedeci duygulardan da haberi yok.o utancı hayatında duymamış.sanıyor ki serbest kıyafetle özgürlük geliyor, demokrasi geliyor.
ben yolda donsuz dolaşsam bu yaştan sonra koymaz bana.aldığım ücret asgari.kiram 350 lira bi oda evde yaşıyorum.çocugumun okuluna para veriyorum.elektriği dünyanın en pahalı fiyatları üzerinden ödüyorum.ısınmak neymiş bilmiyorum.zaten evde tek odanın içinde kömür bile yakamıyoruz.bi tenekenin içine sokaktan buldugum çörü çöpü doldurup yakıyorum.bütün faturamı kiramı ödedigim zaman elimde 5 kuruş para olmuyor.asgari ücreti kazanmak için götümü yırttırıyorum.daha ne yapıyım ben? ben donsuz dolaşıyorsam çalışmadıgım icin mi dolaşıyorum? ama o çocuk bilmez ki bunu.üzülür, ağlar her gün okula giderken.o ve onun gibi binlercesi ağlar.okulda ağlar, tuvalete saklanıp ağlar.

ama duygusal olunmayacak değil mi?devlet duygusallık kaldırmaz....

demem o ki sikerim ben öyle devleti.ben değil benim çocugum her gün ağlayacaksa sikerim ben öyle devleti...

bak nazikte değilim mahlas altlarında bile küfür ederim.niye biliyor musun?çünkü ben toplumum için, halkım için küfür ediyorum.

nezaketiniz güvercinim önünden geçerse onu da sikerim...

hadi hayırlı olsun realist devletiniz....

   bal porsuugunu ayi sanan cahil yazar   22.05.2010 22:51
   #2069765
2.

zümrelerin götünü yalayan anlayışa isyan eden bir tümceler bütünü.

   blue sky   22.05.2010 22:52
   #2069768
 
reklamı kapat

yazdır