random harflerle gulmek

14.

ultima online isimli oyundan yayılan gülme efektleri. evet, gerçekten ilk kez bu oyun ile boy göstermiş ve oyuncular tarafından yayılmıştır. bulaşıcıdır.

peki neden ultima online? oynayanlar iyi bilirler. bu oyunda hem mouse hem de klavye kullanırsınız. sağ eliniz sürekli mousetadır çünkü karakterinizin hareketlerini, eylemlerini büyük oranda mouse belirler. sol eliniz de makro dediğimiz kısayolları kontrol etmek için klavyede durur. arada mouse bırakılır ve yazı yazılır iki elle. ardından sağ el yerine döner. ancak karşıdaki kişi komik bir şey söylediğinde sağ el geri gelmez, sol elle tuşlara rastgele basılarak "gülüyorum" izlenimi uyandırılır. hep benzer harflerin yan yana gelmesi de bundandır, aynı elle yazılmasından.

ha tabii bu işin başlangıcı. daha sonra, nasıl oldu gerçekten hiç bir fikrim yok, öyle bir yayıldı ki bu meret, bütün millet böyle gülmeye başladı. işin komik yanı bunu yapmak için insanlar iki ellerini kullanmaya başladılar. oyunda tek elden dolayı "hahaha" yazmak zor olduğundan bu şekilde gülünürken insanlar bazen çekici göründüğünü düşünerek, bazen daha rahat bularak böyle gülmeye başladılar. ve tabii gittikçe yayıldı bu da.

aynı şekilde oyunlardan bulaşan bir diğer hastalık için;

<bkz: msn de yazdigi her kelimeden sonra enter tusuna basan insan>

başlığına bakılabilir.

   yadigar ucanpehlivan   09.09.2008 10:23 ~ 10:32
   #1025810

başlığın devamı

 
reklamı kapat

yazdır