pedesa

10.

q-matic 19 numarayı verdi, benim suçum yok. sıramın geldiği hissediyordum artık ufaktan. çünkü yönetim bir bok yapmıyor tandanslı entrylerin akabinde aramızda geçen olayın bir gün ortaya çıkacağını biliyordum.(tanrım saklayamazdım sonsuza kadar zaten)

neyse işte; #1038760

oluyor böyle şeyler hayatta. bazen insanlar üye oluyor sözlüğe, böyle onay veriyorsun onlara. sonra o onayı alan arkadaşlar "burası bozuk, şurasını düzeltin" diye saydırıyor dört bir yana. aa bir de bakıyorsun ki arama yapmadan başlık açıyor bu kardeş, sonra o an için seçilebilen en kibar kelime olan ibne ile birlikte ufak bir ayar girişiminde bulunuyor bünye. bak niye yapıyorsun deme, ibne derim. çok kırıcıyım bu aralar. yapıyor işte deli gönül, sorma neden, sorma nedeen. bak ayar girişimi diyorum, zira okuduktan hemen sonra tiksindim kendimden. insanların başkalarına yaptığı türden onlara ceza vermek hep saçma gelmişti çünkü bana. bu noktada bu ceza diye bahsettiğim şey de sürekli o başlık senin, bu şapkayı götüme soktum diye "başlık hatalı, doğrusu şu olmalı" diyen birisine, tıpkı onun gibi bir entry ile ayar vermeye çalışmak saçmaydı bence. zira akabinde de entrymi silip, başlığı düzelttim. arada basit bir güvercinleşme de yaşandı.(classic)

sonra bakıyorum bir ara şöyle bir şey yazılmış.

#1036858

sevmiyorum hocu böyle şeyleri. yani genel konuşarak, bireysel olayları topluma mâl etmek hoş değil. o an fark ettim bunun bana yöneltildiğini ama herkesin bilmedi lazımdı bence, işte o yüzden bekledim. çünkü biliyordum böyle bir şey yapacağını. şu son verdiğim entryde direkt nickim verip, bana böyle bir haksızlık yaptı deseydi, gerçekten saygımı(çok değerlidir snhsf) kazanacaktı, lâkin böylesine alakasız bir anda, kendisine eleştiriler yönelmişken, okları bana yöneltmesi tek kelimeyle yavşakça bir hareket.

o yüzden anlatmak istedim olayları. adam haklı yani, böylesine basit bir şey yaptım. zaten kendimi hiç ayarmatör olarak görmemiştim, zira böyle bir meziyetim hiç olmadı. ben sadece yaptığım hatayı nick vererek, olay sıcakken yazmasını isterdim. böyle kendisi ortaya düşünce kaçma hareketi olarak yapmamasını.

   pul koleksiyoncusu   23.09.2008 15:01
   #1038772

başlığın devamı

 
reklamı kapat

yazdır