radyoda sorulan soruyu bilmek

1.

sakin sakin radyo dinlediğiniz bir gün işte. artık tatları bozulmuş, ekşilikten emekli olmuş eriklerinizi yiyorsunuz öğle yemeğinden kalma. kulaklarınızın pası siliniyor. kulaklarınızın pasını silerken dj ordan bir şeyler mırıldanıyor..."ve bestecinin bitirmiş olduğu yalnız adam'ın ariası. tekrar ediyorum. bu bestecimiz kimdir? günün sorusu bu. e-mail adresini veriyorum..."
tesadüf ki bestecinin kim olduğunu biliyorsunuz. şımarıklığınızdan biliyorsunuz. birkaç kere daha dinlemiştiniz bu ariayı. ondan. bir de işte, müzik tarihi ilginizi çekmişti bu adamın. biraz da sinir olmuştunuz amerikan vatandaşı oluşuna sonradan.

elime mi yapışır bir mail atayım derken, amaan ne gerek var soruları yankılanıyor kafada. dünkü soruyu 46 kişi bilmiş bak. bi ödül falan da varsa o bana hayatta denk gelmez ki. bunu ben de bulduğuma göre herkes bulur diye düşünüyorsunuz. "hem dj doğum tarihinden ölüm tarihine her şeyi söyledi. bulurlar, kesin bulurlar.
of epi topu bir mail. n'olcak? uf...yok ben böyle çok karizma bi adamım. televizyondaki bilgi yarışmalarında sorunun cevabını orda oturandan önce bilen; ama asla öyle bir yarışmaya katılmayı düşünmeyen adam modumdayım. mis"

siz bunları düşünürken, kadın bir kere daha "bu bestecinin adı nedir" diyor. mırıldanıyorsunuz seslice.
sonunda ööeeeh nidalarıyla verilen adrese bir mail atıyorsunuz.
attınız da derdi bitti mi? şimdi de sorun kurradan çıkığ çıkmayacağınız.

keşke soruyu bilmeyeydim. hayat daha kolaydı.

   philbert_nazarenus   10.06.2009 13:59
   #1433615

başlığın devamı

 
reklamı kapat

yazdır