anthony hopkins

10.

hannibal lecter rolüne kadarki süreçte de zaten çok iyi bir oyuncu olan; ama hannibal lecter karakteriyle birebir bütünleşmesi nedeniyle herkesin "dr. lecter" olarak andığı harika oyuncu..

kıvırcık saçlı hali de, the elephant man'deki doktor rolü de, "normal" yaşamını sürdüren "normal" insan hali de bir oyuncu olarak filmlere iyi yansımışken, lecter hali herkes için bir şok etkisiyle birlikte büyüsüyle sarıverdi izleyeni de izlemeyeni de..

dr. lecter karakteri ile seri katilleri harika yansıttığını düşünüyorum. öyle ki /her ne kadar normalin kat be kat üstünde olsa da/ zekası ve soğukkanlılığı ile bir seri katilin aslında "ne olduğunu" ve "ne olmadığını" anlatıyor.

red dragon'da uzun saçlı halini yüksek mertebedeki insanları ağırladığı harika evinde görünce şaşırıyorsunuz. bir yandan da hücredeki hali, kibarlığı ve kurbanını yerken bile /ki zaman zaman ceset yanıbaşında yatar/ sakinliği ve arka planda çalan klasik müziğe eliyle eşlik etmesi inanılmaz..

the silence of the lambs'ten sonra serinin devam edeceğini, hatta ikinci filmin çekileceğini bile düşünmüyormuş; ama ilk filmin de büyük başarı kazanacağından eminmiş.
ayrıca, red dragon için teklif geldiğinde pek istememiş; fakat senaryo yazarına güvenmiş ve güveni de boşa çıkmamış.

yıl itibariyle 70 yaşındadır. hannibal lecter'daki gençleştirme makyajına alışmışken bünye, oscar törenindeki halini görünce şaşırıyor elbette.
ayrıca o'ndan daha güzel "tata" diyen bir insan yoktur, olmayacaktır..

*
*
*
*

   olma digerleri gibi   18.04.2007 14:29
   #332423

başlığın devamı

 
reklamı kapat

yazdır