fethullah gulen

175.

mükemmel bir insandır, öyle böyle değildir. *

bir ufak olayım var, onu anlatayım size.

iki sene kadar önce, kulağımda iki küpe, üstümde blind guardian tişörtü, siyah kot pantolon ve zincir ile, her zamanki gibi, öss’ye hazırlanan kuzenimi fem dersanelerinin memleketimdeki * uzantısı dersanesinden almaya gitmiştim. memleketime gitmemiştim uzun zamandır. halam "hadi git de sevinsin!" diye yollamıştı beni.

kızlar ve erkekler ayrı ayrı dersanelerde okutulur fem sisteminde. kuzenim * bu sisteme uyarak kızların gittiği dersaneye gidiyor. kapının önüne geldim. içeri gireceğim, yemiyor. dışarıda beklesem, oturacak yer yok.

kararımı verdim. içeri girdim. bir öğretmenle karşılaştım.

- iyi günler. kuzenimi bekliyorum da, çıkış zili ne zaman çalıyor?
- * buraya erkekler girmiyor. çıkış şurası.

ve gitti...

ayarımı yemiştim, dışarı çıktım, dersane kapısının karşısındaki kaldırıma oturdum, kulaklığımı taktım ve son ses müziğimi dinlemeye başladım. kapının yanında dolaşan öğretmen ya beni gördü ya da müziği duydu, bir bakış fırlattı.

derken zil çaldı. kuzenim çıkarken bir an duraladı, sanırım beklemiyordu. ben yerimde oturuyorum, geçen türbanlı ve başı açık öğrenciler * bana ters ters bakıyor. sanki ilk defa bir erkek görüyor gibi...

#681097 şeklinde bir de alıntı yapayım, aynı durum, aynı görüş.

neyse, tam bana doğru gelirken o öğretmen tarafından kolu tutuldu kuzenimin. öğretmeninin yüzüne baktı. bir şeyler konuştular, duymadım. öğretmeni gitmesine izin verdiğinde koşarak geldi, öpüştük, sarıldık. öğretmenini gördüm, yine bize bakıyordu.

şimdiye kadar uzun zamandır görüşmemiş iki kuzenin western tadındaki buluşması değildir bu hikaye, aslında bilinen şeylerin inkar edilmesine karşılık bir kanıttır.

isteyen istediğini savunabilir. lakin güneş balçıkla sıvanmaz...

*

   neldock   29.11.2007 15:54 ~ 08.06.2008 17:25
   #746105

başlığın devamı

 
reklamı kapat

yazdır