amerikan askeri

1.

insandan hayvana geçişin neferleridir. genelleme mi yapacağım? evet. hepsi.

sözlerime başlamadan önce; size süpermenin kaptan amerikanın, rambonun selamını getirdim dostlar. tanrı donutu, hamburgeri, nfl'i korusun.

amerika, etrafında büyük düşman devlet olmadığı için belirli yıllara kadar rahat, serpildi, büyüdü. ve bu rahatlık nedeniyle bir kendini beğenme hasıl oldu. kendini tanrılaştıran amerikan toplumu, bununla da yetinmeyip amerikan ruhunu (tuz ruhunu tercih ederim) temsil ettiğini düşündüğü titanlar ortaya çıkardı çizgi romanlarla vesaire ile. amerika topraklarını yöneten güçler, bu gibi vasıtalarla halkın koltukları kabartarak, gizliden aptallaştırma ve hayvanlaştırma operasyonlarına başladılar. netice; hayvani arzularla bezenmiş bir halk. ve onun içerisinden çıkan -ekstra olarak vahşiliği katmerli- askerler.

geçmişe dönüp, bu askerlerin nasıl bu hayvanlaşma bandına girdiklerini inceleyelim. ikinci dünya savaşı sırasında amerikalılar ilk olarak savaşacak alman güçleriyle. cepheye sevk ediliyorlar falan. amerikan kendini beğenmesi tabir ettiğimiz olay o yıllarda da mevcut sayın seyirciler, hem de fazlasıyla. neyse efendim, alman komutan (rommel olabilir, tam ahtırlamıyorum) bunları silindir gibi geçiyor. neredeyse hiç kimse kurtulamıyor. bunun üzerine bunu üzerine amerikan kamuoyu epey hareketleniyor. üzülenler, ağlayanların yanı sıra olayın nedenlerini görebilen akıllı amerikalılar da var elbette. bu olaydan sonra, savaşmayı bilmediklerini kabulleniyorlar. kendilerini geliştirmeye başlıyorlar ve askerlerde insani yönü azalma politikasına geçiyorlar. daha önce savaşta eli titreyen askerler, adam öldürürken zevk almaya başlıyorlar. ve neticede günümüzdeki insanlıktan çıkmış amerikan askeri prototipi ortaya çıkıyor.

bir kaç popüler örnek vereyim:
- uçurumdan köpek atıp, bunu videoya çekmek
- sivil araçlara ateş etmek ve bunu kahkahalar içerisinde videoya çekmek
- cami basıp, can çekişen sicili öldürmek
- esirleri bir biriyle ilişkiye zorlamak
- ebu gureyb
- guantanamo
....
neyse, yaz yaz bitmez. hem yazdıkça midem de yerinden kalkıyor.

ve bu prototipte üretilen askerlerin yaptıkları insanlık dışı eylemler kesinlikle münferit değil. ikinci dünya savaşı'ndan itibaren yürütülen bir büyük kampanaya/propagandanın sonucudur. ve akıl almaz biçimde sistematiktir. ve zaten çoğunluğu aptal olan ve her kanal vasıtasıyla aptallaştırılan aptallaştırılanamerikan halkı bu çarktan psikopat asker ve potansiyel psikopat asker olarak çıkmakta.

   meczup   19.05.2008 04:12
   #923818

başlığın devamı

 
reklamı kapat

yazdır