the dark knight

16.

batman manyaklığı olan bünyenin uçarak koşarak sinema salonuna gitmesine sebep olan batman serisinin son halkasıdır. filmi genel olarak değerlendirecek olursak şu tespitlerde bulunabiliriz:

oldukça etkileyici bir filmdi. efektler ve senaryo sebebiyle heyecan bir an bile eksilmeden, zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan film bitiveriyor.


o ne psikopat bir joker karakteridir öyle. kim ne derse desin heath ledger rolünün hakkını fazlasıyla vermiştir. hele jokerin ikide bir dilini damağını garip şekilde oynatması yok mu, insan gerçekten bu karakter karşısındaymışcasına rahatsız oluyor. christian bale abimizin de hakkını yememek lazım. batman olmak ona gerçekten yakışıyor.


gotham şehri eski filmlerdeki gotham’dan çok uzak. zor olsa da insanın buna alışması lazım.

bir de ne kadar güzel olursa olsun kanımca ilk 2 batman filminin yerini hiçbir şey tutamaz. kara şövalye onların dahiyane bir şekilde çok daha modernize edilmiş hali ama tim burton tarzı gothik atmosfer daha bir etkileyici oluyordu sanki. bir de ilk göz ağrısı bambaşkadır tabi.

herşeye rağmen kara şövalye’nin sinema ortamında izlenmesi gereken güzel bir film olduğunu düşünüyorum. izleyecek olanlara iyi seyirler.

   antigone   27.07.2008 21:00 ~ 28.07.2008 07:11
   #985500

başlığın devamı

 
reklamı kapat

yazdır