x ler ve kopekler giremez

1.

bir zamanlar bilkent üniversitesinin otoparkında yazılı olan daha doğrusu yazılı olduğu iddia edilen ku$lar giremez yazısının günümüzde her bokta kullanılan hali. öyle ki system of a down dinlersiniz yazı çıkar kar$ınıza soad dinleyenler ve köpekler giremez. zaten hepimiz mevlana torunuyuz. soad dinleyenler mi, koy götüne gitsin.
elinizde orhan pamuk kitabıyla girer oturursunuz bi kafeye, garson gelir $ablonu yapıştırır; orhan pamuk okuyanlar ve köpekler giremez. onu diyen bunu da tabela yaptırır; orhan pamuk ve köpekler giremez. misafirperverlikte hangi ulus bizimle yarı$abilir ki???
sonra gidersiniz antalya da bir halı satan mağazaya, israil son zamanlarda filistin'e katliam yapmaktadır. i$yeri sahibi kapıya tabelasını asar; yahudiler ve köpekler giremez. ama bilesiniz ki bu çalıntıdır. 1939 yılına dönerseniz nazi polonyasında danzig $ehrinde görürsünüz. ama biz farklıyız. biz fa$ist miyiz? ne alaka...
sonra 80 sene öncesine ait katliam olaylarını savunan insanların günahını bütün bir ulusa yansıtırız mottomuz hazırdır; ermeniler ve köpekler giremez. bütün genellemelerin yanlı$ olduğu bir zamanda tek doğru genellemenin bizimki olduğunu savunuruz o derece adilizdir.
i$bu yazıyı yazan elaijsanın ironik yazısı yüzünden ona da $öyle bir laf verebiliriz;
<bkz: elaijsa ve köpekler giremez>

bonus edit: lüzumsuz bir $ekilde tartışılan bir konu üzerine yazmı$tım, ancak rahatsız oldunuz galiba. bkzı vereyimde rahatlayın

<bkz: ideolojisini eksi oy vererek savunan insan> *

   elaijsa   14.02.2007 11:38 ~ 23.12.2007 20:16
   #217275

başlığın devamı

 
reklamı kapat

yazdır