cine 5 ayna ve bozulan gozler

1.

bermuda seytan üçgeni misali bir hikayedir. başlığa bakıp da az çok kavrayan vardır durumun ne oldugunu . ahanda başlıyorum ;

ortaokuldayım, o zamanlar cine 5 çok popüler bir kanal. tabi görüntü şifreli ama ses de herhangi bir şifreleme yok. sonra onu da şifreledi pezevenkler zaten . neyse efendim, okuldaki bir sivri zeka arkadaş geldi ve dedi ki ;

+ ''olum cine 5 in şifresini çözmüş bizim bir arkadaş bana da söyledi yonetmi ben de size söyliyim de deneyelim ''.
zibidigibi: siktir lan yoktur olum öyle bir sey. ama nasıl yapmış söyle bakalım.( bak bak pezevenge bak hem yok diyor hem de nasıl diye soruyor)

+ olum şimdi nasıl biliyor musun bana anlattıgına göre , bir ayna alıyormuşsun tvye dogru tutuyormussun elinde de kumandayla aynaya dogru mute tusuna basıyormussun .açılşıyormuş olum.
zibidigibi: oha lan, olur muymuş öyle?

+ olum olmuş adam paso seyrediyormuş a.q maçları filmleri filan.
zibidigibi: denerim lan bu gece eve gideyim du bakalım.

evet yemiş gibiydim, aklıma da yatmıştı bu fikir. ayna filan uzaktan kumanda. ne bileyim teknolojik biri degildim o sıralar. belki de ondandır bu tip salaklıklara inanmam ki teletext i bile yüzyılın icadı filan sanırdım o sıralar düşünün artık.

eve gittim, alelacele televizyonun karsısına gectim, bir elimde de ayna, kumandayla sırasıyla basıyorum tuşlara. yok olmuyor. allah' tan evde kimseler de yok. yoksa kanal değiştirmelerde ne zaman cine 5 e gelsek hızlıca cevirirdik, bakmazdık bile ,dinlemezdik bile. ayıptı abi o zamanlar.zaten kanalın adı çıkmış porno kanalına. biz de utanırdık bakmazdık bile, gizli gizli anca seslerle idare ederdik. arada bir de görüntüyü çözmeye calışırdık. okula gidip de anlattıgım bile olmuştu hatta.

+ şş varya dün bir film vardı, uff şahane kadın filan deli sevişiyorlar.
- sizde cine 5 mi var lan, ibne ne diye söylemiyorsun maç izlemeye geliriz bari.
+ yok lan ekranın içine yapıştım, artık bir süre sonra görüntüyü çözüyorum.
- siktir lan.

neyse efendim, nerede kaldık; heh ayna işe yaramıyordu, ulan basıyorum basıyorum olmuyor bir türlü. belli ki arkadaş yemişti beni ama adama da güvenme hissi doguyordu bir taraftan.

+ yok lan mehmet yalan söylemez ya hem niye söylesin o da yapıcakmış.

nah yapıcak. beni keklemiş pezevenk.

telefon açtım mehmet' e ;

+ olum olmuyo lan bu cine 5 ?
- ahahahah lan amuda kalkıp denedin mi ? oyle kesin oluyormuş,ahahaha
+ annene selam söyle mehmet.

adi mehmet yemiş belli beni, ben ise hayallerimle baş başa, ninja kamlumbagları actım splinter' ın şirediri alt etmesine baktım, sonra da annemler geldi yemege filan oturduk, sonrada tv seyrettik, bir elimizde çekirdek bir elimizde kumanda cine 5' e gelince hızlıca gecerek ve içimden küfür ederek...

   zibidigibi   14.03.2007 19:56
   #264001

başlığın devamı

 
reklamı kapat

yazdır