Nerde O Eski Gunler

Nerde O Eski Gunler
şu anda çevrimdışı
kayıt: 24.07.2007 15:42
son giriş: 6 yıl önce
son online: 6 yıl önce
son entry: 9 yıl önce
 

son yazıları

· lafmacun kurallarini laflogla yikacagim

· tek bir gece kazanmak

· yuzume sicrayan kan zerrecikleri

· ses ses sey e

g i i t

 

giit (gereksiz insanlari itlaf timi)

aklimda cok uzun yillardir bir proje var. gereksiz insanlari itlaf timi. olusturacaksin boyle gizli bir ekip, sokaklarda dolasip belirleyecekler avlarini ve en temizinden cekecekler fislerini. bir nevi 'derin devlet' konsepti ama burada korunmak istenen toplum duzeni ve huzuru. kim bu itlaflik gereksiz insanlar peki? en kisa sekilde 'okuz' diye tanimlayabilecegimiz tipler. birbirleriyle 'ohaha ohaha' nidalari ile bagirip cagirarak anlasan, tukurup sumkuren, milletin esine, kizina dik dik bakip rahatsiz/taciz eden, eline cop olarak ne geciyorsa cop kutulari disindaki her yere atan, kabadayi takilip millete satasan/doven vb. okuz aktivitelerini cesitlendirmek mumkun. bu tipleri belirledikten sonra pompaliyla kafalarina birkac kez ates etmek suretiyle ortadan kaldiracaksin. gereksiz insanlar ifadesi kullandim ama bu tip organizmalara insan demek basli basina bir hata, o da ayri mesele.
tamam biliyorum simdi bazi arkadaslar bu tip insanlar neden varlar? neden boyle davraniyorlar? sorulari sorup alacagimiz mutlak cevabin 'egitim' eksikligi oldugunu soyleyecek ve bunlari ortadan kaldirmak yerine egitime onem vermemiz gerektiginden, bu tipleri topluma kazandirmaktan, faydali, saygili birer birey haline donusturmekten dem vuracaklar. siddetin her turlusunun kotulugunden/yanlisligindan, her yere sevgi tohumlari ekmemiz gerektiginden bahsedecekler.
bazi arkadaslar ise herkesin benim gibi dusunmesi halinde baska tipleri mesela benim gibi tipleri yok etmek uzere baska timler olusturulacagindan, herkesin kendi dogrulari disinda hareket edenleri, yok edilmesi gereken birer av gibi dusunmesinin kutuplasmalara, toplumda surekli artan bir karmaşa ve kargasaya neden olacagindan bahsedecekler.
ve dogru da soylemis olacaklar..

ben hicbir zaman giit'i kurmayacagim belki ama sokaklarda bu tip organizmalari gordukce aklima hep giit gelecek..

ve ben gidecegim..


etiketler: gereksiz insan itlaf tim grup topluluk

   Nerde O Eski Gunler   22.11.2007 20:49

yorumlar (3)

tiki avcisi

gerçekleşmeyecek bir hayal değil aslında. ancak bunu kullanıp* gerekli kişileri de itlaf edecekleri de kesin.

hobbes demiş çok öncelerden. "insan insanın kurdudur." insan sürekli bir yoketme çabasına düşecek ve bir bakmışsın elinde sadece çürük elmalar kalmış.

bunu gerçekleştirmesi zor değil, aksine çok da basit. zira insanlar sürekli bir hırs, sürekli bir ezme politikası gütmekte. bunun en iyi göstergesi de üniversiteler kanımca.**

burdan öküz dersin onlara ama onlarda bir sürü psikolojisi de vardır. karşı olunan herşeye karşı durur gözükürler. ancak bir açarsın içlerini en başta götürülmesi gerekenler onlardır.

bu tip insanlara dur demek artık anlamsızlaştı. çünkü insanlar anlamsızlaştı. değerler dibe vurdu, değersizlik tavan yaptı.

zor işin kardeşim. ama kolay gele...

   tiki avcisi   22.11.2007 20:59 ~ 06.12.2007 22:24
anathema

bir söz daha vardır..

benim gibi düşünen insandan korkarım..

zaten vurgulamışsın.. benim için de aynı şey yapılabilir demişsin.. ee başka söze ne hacet!!

olayın, olmayacak yanı bu!

güzel olurdu ama düzeni olmazdı bu arada..

   anathema   24.01.2008 22:59
Nerde O Eski Gunler

hepinizi kesecem ulan..

   Nerde O Eski Gunler   18.07.2008 12:56
 

laflog

rss.xml