black countess

black countess
şu anda çevrimdışı
durum: eye of the tiger...
kayıt: 13.02.2007 19:50
son giriş: 7 yıl önce
son online: 7 yıl önce
son entry: 7 yıl önce
 

son yazıları

· latince

· kofteci ramiz

· muhtac 1

· alef kitabi

starbucks gorgusuzlugu

 

starbucks artık her ülkede olan normal bir kahve zinciri haline geldi ki türkiye de buna dahil. lakin ne kadar sıklıkla starbucks görürsünüz? genelde her semtte 1 tane şeklindedir ama yoğun olan semtlerde 2 tane olabilir, buna en büyük örnek taksimdir. taksime günde binlerce insan geliyor ve bunların en az çeyreği starbucksa uğruyor. bu nedenle 2 tane starbucks mazur görülebilir ama nufusu 15.000'ini * geçmeyen bilkent'e ne demeli? bu ufacık yerde 3 tane starbucks var, şaka gibi! allah aşkına starbucks'a gidebilcek insan sayısı okulda 5.000. bunlardan 1.000 tanesi kahveyi veya starbucks'ı sevmese. elimizde 4.000 var, 1.000 tanesinin gidicek vakti olmasa ki imkansız, geriye kaldı 3.000. şimdi tek bir starbucks bu 3.000 kişiye yetmiyor mu? tamam ulan diyelim yetmiyor, 2 tane starbucks yetmiyor mu? sonuçta herkes aynı anda gitmicek ki starbucks'a, öyle bir hurraaa durumu olmayacak. saçma yani...

bunu geçtim, hadi onlar bir halt yedi açtılar da arkadaşım sen niye her teneffüs starbucks'tan kahve alırsın, o bardakla tüm kampüsü turlarsın. bu kadar mı hava atmaya ihtiyacın var, bu kadar mı görgüsüzsün? hiç gitmediğin yer mi? yoo aksine ordan çıktığın yok da kime bu hava? tamam anladık gidebiliyorsun, paran var ama eline ne geçti? o bardakla dolandın, parana para mı kattın?

son sözüm ise starbucks'ın açıldığı gün bedava kahve almaya gidenlere ki bunlar da ikiye ayrılır; parası olduğu halde gidenler, parası olmadığı için gidenler. parası olduğu halde gidenler bana bakın zaten bok gibi paranız var hala neden iftar çadırının girişine çevirirsiniz orayı? attığınız tüm o hava boşa gitti. artık o bardakla istediğin kadar dolan kimse bakmaz yüzüne. tamam beleş mal tatlıdır, nerede beleş oraya yerleş ama içmediğin şey mi? günde 2 tane mocha içiyorsun işte. sen parası olmayan arkadaşım, tamam merak ediyorsun ama hayvanlaşma, kaliteni bozma.içtin ne değişti? kahve işte. öyle bir ahım şahım özelliği yok. onun yerine git mis gibi türk kahvesi iç.

sonuç olarak bilkentliler görgüsüz arkadaşım, yazım bittiğine göre gidip bir mocha alayım.


etiketler: bilkent starbucks görgüsüzlük hava atma 3 tane mocha türk kahvesi

   black countess   02.03.2009 23:29 ~ 03.03.2009 01:09

yorumlar (1)

elaijsa

<bkz: god save starbucks>

   elaijsa   02.03.2009 23:51
 

laflog

rss.xml