bunalgul bunalan

bunalgul bunalan
şu anda çevrimdışı
kayıt: 28.02.2009 18:41
son giriş: 7 yıl önce
son online: 7 yıl önce
son entry: 7 yıl önce
 

son yazıları

· topuklular

· bir seyler geveliyorum

· zaman

· ask ve sevgi

kutup ayilari ve bendeniz

 

evet bu gün güzel bir gün olduğuna karar verdim.ama sigarayı bırakmaya karar vermedim ki kötü bişi olmasın.allah’ım neden benimde normal insanların ki gibi batıl inançlarım yok ki?

kara kediden kork ne bileyim merdiven altından geçme cart curt… peki ben nelerden korkuyorum… bir odada yalnız kalmaktan, arabalardan, çay içmekten(çünkü ne zaman içsem boğazıma takılıyor) efendime söyleyeyim hah bide işte sigarayı bırakmaktan( bir insan evladının başına hep mi bir iş gelir ya) bilmiyorum belki de bu benim baba tarafından gelen bedeviliğime bağlı bir durumdur… ama zaman zaman bana “oha” dedirtiyor. açıkçası kutup ayısı kıvamındaki her şey beni buluyor. öyle ki “arkanda ayı var!” deseler inanacak durumdayım.

kutup ayıları aslında çeşit çeşit… bakıyorsun bembeyaz hayvan di mi? yok öle değil işte. çok karakteristik hayvanlar aslında. selçuk erdemin bir karikatürü geliyor aklıma hep. bir kutup ayısı ağlıyor elinde bir devenin resmi… arkadaş kutup ayısı da sırtını sıvazlıyor “abi siz zaten ayrı dünyaların insanıydınız” diye. ben de anlatamıyorum ayrı dünyaların insanı olduğumuzu. tam olarak bilmiyorum aslında. belki de ben bu dünyadan değilim. biri gelmiş koymuş beni buraya. bende uğraşıp duruyorum beni anlasınlar diye.

“ kutup ayılarının derilerinin altındaki 10 cm'lik yağ tabakası ısı yalıtımı sağlar. böylece buzlu sularda saatte 10-11 km. hızla, 2000 km. uzağa kadar yüzerek gidebilirler. bununla birlikte beyaz kutup ayılarının koku alma duyuları öylesine keskindir ki 1.5 m. kalınlığındaki kar tabakasının altında saklanan bir fok balığının kokusunu bile rahatça algılıyabilirler.” bakın mesela bunu internette buldum. buradan çıkardığımız sonuç benim fok balığı da olabileceğim.evrim teorisine göre zaten hepimiz sudan gelmedik mi canımj tabiî ki de ne kadar hızlı yüzersem yüzeyim benim bu kutup ayılarından suda da kaçamayacağım bir gerçek korkarım.

internette biraz daha araştırma yapayım en iyisi. sanırım onlarla yaşamayı öğrenmem gerekiyor. ölü taklidi yapınca kurtarır mıyım acaba?

neyse kutup ayılarından sıkıldım. güzel bir günden başlamıştım halbuki olaya. kendimle başbaşayım. bak aslında ben bu kadar eğlenceli bir insan olduğumu bilmiyordum. süperim ya ben. birde şu yazıların sonuna gelince tıkanmasam daha iyi olacak.neyse şimdilik bu kadar…

2007/ haziran


etiketler: kutup ayıları ve bendeniz

   bunalgul bunalan   14.05.2009 12:37

yorumlar (1)

gera

-bu hikayenin ana fikri ne yavrum ?
-kutup ayıları ibneymiş

rahat bırakın lan bunalgül'ü :d

   gera   14.05.2009 13:12
 

laflog

rss.xml