exnihilo

exnihilo
şu anda çevrimdışı
durum: jusqu'ici, tout va bien
kayıt: 06.01.2006 00:08
son giriş: 7 yıl önce
son online: 7 yıl önce
son entry: 9 yıl önce
 

partition magic teroru

 

esasında konuyu buraya yazdım: #745051
ama o kadar dolmuşum ki konuyla alakalı söyleyeceklerim bitmiyor.

eğer birisi size bad sectorlü hdd'nizi partition magic programıyla düzeltebileceğinizi söylüyorsa lütfen kulak asmayın. bırakın bad sectorlü haliyle kalsın. zira bu programla düzeltmeye çalışırken daha büyük zararlara sebebiyet vermeniz olası.

1 ay önce 400 gb'lik hdd'nin bir kısmının bozuk olmasından kaynaklanan sorunları düzeltmek için partition magic programını kurdum. (tavsiye eden arkadaşla akraba olduk sonra) kullanırken görünürde her şey iyi gitmişti lakin daha sonra pc'ye restart atınca acı gerçekle yüzleştim :) malesef açılmamıştı. 5-6 yıllık bütün birikimim, 32 bin şarkı arşivim, 40-50 arası film arşivim malesef uff oldu. yine de zararın neresinden dönülürse kardır deyip yeniden kurduğum pc'de diğer hdd'deki dosyaları yedekledim. ama format serüveni malesef onunla sınırlı kalmadı.
tam 1 aydır periyodik aralıklarla (haftalık diyeyim) windows başlamıyor ve ben format atmak zorunda kalıyorum. bu konudaki rekorumu bugün kırdım. dünden bu yana 3 kez format attım. umarım bu sonuncusu olur zira fena halde sıkıldım. pc'yi tekmeleyip sorunu kökten çözmeye bile çalışabilirim.

allah belanı versin partition magic.


etiketler: partition magic format format atma partition magic kullanimi

   exnihilo   28.11.2007 20:26

yorumlar (2)

witchorexia nervosa

sahsimin %70 bad sectore getirdigi cozum:

gidin yeni laptop alin.

zira o hddyi degistirmek icin laptopi servise gonderseniz de parcalariyla oynadiklari icin bir halta yaramiyor. gidin yenisini alin dersim cidden, cok daha mantikli.

not: musrif kari diye elinde sopayla beni zirvede bekleyeceklere abimlerle selam ederim! *

   witchorexia nervosa   29.11.2007 13:33
Diabolik

benden de çözümler yok değil:

windowsun kurulu olduğu diskin alanını olabildiğince düşük tutmaya çalışın. (10-15 gb yeterli bence) format atılması gerektiğinde c deki veriler, boyutu az olduğundan hızlıca d sürücüsüne yedeklenebilir. eğer c de program kuracak yer yoksa d ye de kurabilirsiniz.(zaten bu herkesin bildiği şey) bad sector olayı da bildiğim kadarıyla fiziksel bir problem olduğundan veriler allah'a emanet kalıyor. duygusal açıdan süperseniz de usb hdd alınız, cebinize atınız.*

   Diabolik   11.12.2007 23:52
 

laflog

rss.xml