gugudali

gugudali
şu anda çevrimdışı
kayıt: 10.03.2007 02:41
son giriş: 8 yıl önce
son online: 8 yıl önce
son entry: 8 yıl önce
 

son yazıları

· hayat dedigin

· ya evren olmasaydi

· erkek kadin

· selam laflog

· burasi istanbul

· delilik iyidir iste ispati

· delilik iyidir

· ersun yanal

· motosiklet yayayi oldurdu

· baykal in cantasi gecikince

kendim olmak

 

başkasının izinden gitmek güvenlidir. ama sizi hiçbir yeniliğe götürmez. ben başkasının izinden gidecek kadar aptal; yani bir başkasının benden zeki olduğunu kabullenecek kadar mütevazı değilim. kendim çizmeyi severim. yamuk yumuk, eğri büğrü, saçma sapan da olsa, benim olduğu için değerlidir. bu nedenle çocukken boyama kitabı almazdım demek. belki picasso değilim ama picasso?nun da boyama kitabı olmadığından eminim.

koyunlardaki sürü psikolojisinin insanlarda da etki göstermesine gülüyorum. koyun dingindir, hayvanlar arasında bilgindir de işte insan değildir. fakat çoğu insanlar koyundur. gümüşhaneli haltları anlatan bir kıssa vardır. haltın biri başkasıyla kavga ederken diğer haltlar da kavgaya müdahil olurlarmış. sonra ilk kavga eden halt, dayak yemekte olan kişiyi kurtarıp topluluğa seslenirmiş: ?ya durun bakalım, bir soralım bu adam ne etmiş, suçu nedir?? diye. kıssadan hisse şeklinde işlediğimiz bu konuda, kıssa bölümünü ben anlattım. hisse bölümünü de sizin oluşturmanızı ümit ediyorum. anahtar kelimeniz koyun.


etiketler: deli koyun gugudali

   gugudali   28.11.2007 22:44

yorumlar (3)

adebisi

kendi olmak, koyun gibi olmamak demek değildir. eğer ki kişi en nihayetinde koyunsa ve koyun gibi olduğunun bilincine varırsa pekala koyun gibi ama kendi olmuş bir koyun gibi yaşayabilir.

koyun gibi olmanın acınasılığı sabit olmakla beraber, kendi olmanın çeşitliliğinden sebeptir yadıklarım.

   adebisi   30.11.2007 16:06
gugudali

kendi olmak ile koyun olmak, koyunların sürü psikolojisi içinde hareket etmeleri yönüyle karşılaştırılmıştır. yoksa bir koyundan keçi olması beklenmemektedir bu zaten mantıksızdır.

   gugudali   30.11.2007 16:38
adebisi

yazdıklarınıza yanlış demedim, kendi olmaya bakışımı dile getirdim. savunmaya gerek yoktu.

   adebisi   30.11.2007 17:23
 

laflog

rss.xml