gugudali

gugudali
şu anda çevrimdışı
kayıt: 10.03.2007 02:41
son giriş: 8 yıl önce
son online: 8 yıl önce
son entry: 8 yıl önce
 

son yazıları

· hayat dedigin

· erkek kadin

· selam laflog

· burasi istanbul

· delilik iyidir iste ispati

· kendim olmak

· delilik iyidir

· ersun yanal

· motosiklet yayayi oldurdu

· baykal in cantasi gecikince

ya evren olmasaydi

 

evet ya evren diye birşey olmasaydı? sonsuz boşluk olsaydı herşey! ya da hiçbirşey olmasaydı? beyniniz zorlanıyor düşünürken değil mi? bu uzay, galaksiler, gezegenler, canlılar hiç biri yok. biz yokuz. peki ne var? hiç birşey. sonsuz sessizlik. o zaman amaç ne? ne yani? yaratıcı yok demek çözüm mü acaba? yaratıcı yok, yaratılan yok, yok oğlu yok. ee ne var peki? hiçbirşey! çok mantıksız ve kavranabilirlikten uzak bir düşünce değil mi?

bazen ilim yetmez açıklamaya! çünkü insan iradesi sıkışır kalır zaman zaman. işte size çözümsüz bir soru! ne çözecek, dinden başka? kim bir temele oturtacak bu düşünceyi? acaba einstein de düşünmüş müdür bu soruyu? aklına gelmiş midir? mantıklı bir açıklamasını bulmuş mudur? tabi ki hayır. çünkü açıklaması yok. dine sığınmadıktan sonra mantığa kavuşmak zor. ezeli ve edebi olan yaratıcı aydınlatıyor soru işaretlerimi. en azından ben aydınlanıyorum onun ışığında, sizi bilemem.

eksi sonsuzdan artı sonsuza kadardır uzay matematikte. yani ne başlangıcı vardır ne de sonu! peki ya hiç bir şeyin olmadığı bir uzayın önemi, mantığı nedir? öyle bir matematik düşünün ki bomboş. eksi sonsuzunda sayılar olmayan artı sonsuzuna sayıların yetmediği bir matematik. zor biraz size düşündüklerimi aktarmam çünkü tam olarak yokluğu düşünüyorum. eksi sonsuzla artı sonsuz arası ama her sayının değeri sıfır. böyle birşey işte. bundan bahsetmeye çalışıyorum ben. böyle eksiyle artı sonsuz arası bomboş. ee biz neredeyiz peki? yaşam,yaratılış nerede? çok zor çoook. bu sınırlı beyinle bunları anlamlandırmak çok zor. neyse sizi de zora sokmayayım ben.


etiketler: felsefe evren zaman gugudali

   gugudali   16.12.2007 04:34

yorumlar (0)

 

laflog

rss.xml