helen

helen
şu anda çevrimdışı
kayıt: 28.03.2007 10:49
son giriş: 7 yıl önce
son online: 7 yıl önce
son entry: 7 yıl önce
 

son yazıları

· esame

· acik adres gosterecektim ama macam yemedi

· sarkilar guzelse hala

· and justice for all

· galvus

· nane likoru

· bu da boyle bir itirafimdir

· gunaydin

· talimat buro

· tehdit mektubu

yegese

 

----- spoiler -----
kapıda kaldım
----- spoiler -----

yaşını başını almış insan olarak ölmeden bir kez daha sınava gireyim dedim ve ebeminkini gördüm. yaklaşık 10 yıl önce -öğrenmediğim- ezberlediğim şeylerle bu iş yürümeyecekti haliyle. boşu boşuna sabah uykumdan oldum. bi de utanmadan binaya ilk giren ben oldum, arsız gibi dikildim kapının önünde.
her şey değişmiş anasını satayım. unuttuklarımı bir kenara ayırayım, bilmediğim bir sürü şey gördüm. nasılsa rahatım, boktan da olsa işimdeyim gücümdeyim dalgasının beni taşıdığı rahatlık kıyılarında kumdan üniversiteler falan yaptım. kenara ayırdığım unuttuklarıma döneyim, zamanında biliyordum hayıflanmaları ile bari bunları da sallayayım dedim, bugün baktım ki çoğu, salladığım hedefe isabet etmedi.
fen soruları ile şaka olmuyormuş, bunu da anladım. cevap formum dile gelse sağ yanım üşüyor anne derdi kesin, bomboştu. üşüyen yanına acıyan gözlerle baktı gözetmen.
binayı terkettim, küpelerimi emanet ettiğim amcayı buldum, kağıda sarıp cebinde sakladığı küpelerimi alarak telefonsuz, beş parasız ve ezik bir halde eve döndüm. anahtarım, telefonum, komşum, hiçbiri yoktu. dağın başında bulunan evin etrafında kimseler de yoktu. karnım açtı ve yanımda yılan ösym'nin verdiği şekerler ile etiketini kopardığım su vardı. üstelik su okunmuş bile değildi. erzakım tükendikten sonra durduğum yerde gelmesi muhtemel tüm insanların adını haykırdım. aralarda küfür de etmiş olabilirim bilmiyorum. bir müddet sonra kurtarıcı ebeveyn geldi ve her şey sona erdi. ayı gibi yemek yedim, sınavı unuttum.


etiketler: ygs

   helen   02.04.2012 09:34

yorumlar (0)

 

laflog

rss.xml