mad of god

mad of god
şu anda çevrimdışı
kayıt: 09.07.2007 01:13
son giriş: 6 yıl önce
son online: 6 yıl önce
son entry: 6 yıl önce
 

 gönderileri

yayındaki entryleri
yayındaki başlıkları
son oylanan entryler
en beğenilen entryleri
en berbat entryleri


mad of god: laflog

1.

anne cocuk zaman tunel

çocuğunun yaşı ilerledikçe annenin davranışları da gerek kendi yaşı, gerekse çocuğunun yaşı itibariyle değişir. 4 yaşındaki çocukla 24 yaşındaki aynı çocuğa aynı davranamaz. her zaman için farklı bir davranış biçimi ortaya atar.

çok küçük çocuğa uyarıda bulunur. –cız- diye bir şey vardır...

devamı için tıklayın.

   mad of god   09.05.2010 10:10
2.

toplu tasima

ekonomik olarak yıllardır gelişmekte olduğumuzdan ve hala yıllardır reklamımızı bitiremediğimizden mütevellit genelde toplu taşıma araçlarıyla ulaşım olayını halletmeye çalışan bir toprağın çocuklarıyız. reklam kısmının konuyla alakası sadece ironi. hep derler ya ?ülkemizin tanıtımı ve reklamı için çok önemli falan filan?. çocuktum,..

devamı için tıklayın.

   mad of god   29.08.2008 00:52
3.

bana guzel

anadolu bile binlerce yıldır güzelini arıyor. sergisine gitmeden de sadece gözde hem fikir olunduğu anlaşılabilir. evet, anadolu küçük ve çekik göz sever.

güzellik anlayışlarının birbirinden çok farklı olduğunu gündelik hayattaki şöylesi bir diyalogtan bile ortaya çıkartabiliriz:

- oha! hamdi karıya bak lan.
- hangi?
- lan karşı masadaki,..

devamı için tıklayın.

   mad of god   21.07.2008 10:27
4.

neredesin sen

insanların nerede olduklarını, neler yaptıklarını merak ettiğimiz anlarda -naber? napıyosun? nerdesin?- gibi kısır döngü sorularla sabır zorladığımız oluyor. ama soruları sorarken de hep bir yandan -inşallah benden daha kötü bir yerdedir, inşallah benden daha sıkıcı şeyler yapıyordur- diyerek içimizden geçirebiliyoruz ya..

devamı için tıklayın.

   mad of god   04.07.2008 10:01
5.

corap

çocukluğumda bana cinsel tacizde bulunsanız bile beyazdan başka çorap giydiremezdiniz. hoş denediler de giydiremediler diye bir durum yok. zaten olsa giydirirler valla adama. insan dallı güllü çoraplardan bile giyebilir. sahi nedir bu dallı güllü çorapların olayı? nerede o eskiden müjde, parizyen..

devamı için tıklayın.

   mad of god   29.06.2008 10:42
6.

akla gelen kutusu

?- adamın biri mahkemede çantasından kağıtlar çıkartmış, bütün adliye sarayı patlamış, neden?
- ne bileyim a4 patlayıcı mı varmış?
- hayır. adam mahkemeye bomba gibi deliller sunmuş da ondan.
- tabi olur.?
tarzında günlük hayatta pek çok yapılan bilmeceli, bulmacalı şakalar var. bazen de bunlara..

devamı için tıklayın.

   mad of god   12.06.2008 23:56
7.

futbol iddiadir

insanın bir maçı doksan dakika boyunca evde televizyon karşısından zap yapmadan izlemesi, oynayanlardan biri kendi takımı değilse pek mümkün değildir. çünkü her maç öyle ya tek kale ya top bir o kalede bir bu kalede şeklinde geçmez. pozisyon olmadığı dakikalarda sıkılıp..

devamı için tıklayın.

   mad of god   13.05.2008 12:11
8.

badi ekrem

filmler sadece senaristlerin götünden uydurdukları fantastik kurgulardan ya da doğa üstü süpersonik olaylarla psişik güçlerden ibaret değildirler. gerçek olaylardan yola çıkılan ve gerçek kişilerden oluşan filmler vardır. elbette bu gerçek kişilerin bir kısmı hayatta vardır ama çevremizde yoktur. bir de filmde..

devamı için tıklayın.

   mad of god   12.03.2008 14:07
9.

orta insani

üniversiteye girecek olan her insanın kendisine göre üniversiteye girme nedeni vardır. girmek fiilini de üniversiteyle aynı cümle içerisinde kullanınca bir manidar oluyor. gerçekten üniversiteye bir şekil girilebilir. mecazi anlamda da girilir. kazayla da girilir. girdim derken sokarım üniversiteye manasında da olabilir..

devamı için tıklayın.

   mad of god   30.01.2008 14:59
10.

hirs ve inat

biraz daha kasılırsa 13 bölümlük bir dizi çıkartılabilir. çünkü isim olarak yıllarca beğeniyle izlenen dizileri ya da hasılat rekorları kıran filmleri hatırlatır cinsten. şimdi iki örnek vermeye kalksam sınıfta kalabilirim belki ama vermeden de olmaz. cesur ve güzeli hepiniz anneniz, teyzeniz,..

devamı için tıklayın.

   mad of god   16.01.2008 15:19

12 

 

laflog

rss.xml

sayfa

 / 2